• Assos Büyük Yıldızsaray Otel | Ege'nin İncisi

Reservasyon: 0 286 721 72 04
Faks: 0 286 721 74 60
Assos Kadırga Koyu/Ayvacık/Çanakkale

 
yıldızsaray otel restaurant

Restaurant

Otelimizde yazlık ve kışlık olmak üzere iki büyük restoran bulunmaktadır. Akşamları açık büfe olarak hizmet veren restoranımız aynı zamanda tüm gün a la carte olarak da hem otel misafirlerimize hem de sadece restoranımızdan faydalanmak isteyen misafirlerimize, ege usulü zengin menüsüyle hizmet vermektedir. Çeşitli otlardan ve sebzelerden oluşan meze kültürü biz Egelilerin en önemli özelliğidir.

Ege'nin Damak Tadınıza Uyan Lezzetlerini Misafirlerimize Sunuyoruz.

Assos Büyük Yıldızsaray Otel

Bu kültürümüzü biz de elimizden geldiğince restoranımız aracılığıyla sizlere tanıtmayı hedeflemekteyiz. Örneğin deniz börülcesi ve bir Ege klasiği olan normal börülce arasındaki lezzet farkını bu tatlardan özgürce açık büfede faydalanarak keşfetmeye ne dersiniz?

Öte yandan Barbun, Çipura, Karagöz, Orkinos, Orfoz, Sarpa, Kupa, İskorpit, Tragonya, Lüfer, Kolyos, Fener balıkları menümüzün başlıcalarıdır. Kalamar dolması, kalamar ızgara, saçta kalamar, füme ahtapot, kurutulmuş ahtapot, otlu ahtapot salatası, karides ızgara, tereyağlı karides, Ege’ye özgü otlu karides, çiroz, lakerda, asma yaprağında sardalya, karides güveç, ıstakoz, tarak, balık pastırması gibi spesiyalitelerimiz eşsiz lezzetleriyle tatilinize şüphesiz unutulmayacak keyifli anlar katacaktır.

Ayrıca bölgenin en önemli ve tarifi saklı ara sıcağı Avcı böreği ise tüm gün boyunca çocukların gözdesini oluşturmaktadır.