• Assos Büyük Yıldızsaray Otel | Ege'nin İncisi

Reservasyon: 0 286 721 72 04
Faks: 0 286 721 74 60
Assos Kadırga Koyu/Ayvacık/Çanakkale

 
hakkımızda

Hakkımızda

Assos Büyük Yıldızsaray Otel 1990 yılından itibaren, Kuzey Ege’nin en önemli ve prestijli turizm merkezi olan Assos’da hizmet vermektedir. Assos’un Kadırga Koyunda bulunan Büyük Yıldızsaray, bölgenin ilk tesislerinden olup yaz/kış açıktır. Bölgenin tanınmış ailesinin işletmeciliğinde huzur ve güven içinde geçireceğiniz bir tatil şimdiden sizi beklemektedir. Bu tatil sıradan bir tatil olmayacaktır. Fotoğraf galeri bölümünde de gördüğünüz gibi otelimiz denize sıfır bir konumda olup, mavi bayraklı bir plajın tüm avantajlarını sunmaktadır. Öyle görünüyor ki berrak bir denize girmenin keyfini, Assos’da, Büyük Yıldızsaray Otelinin plajında bir kez daha yaşayacaksınız. Ege bölgesinin deniz sıcaklığı ve ortalama hava sıcaklığı bakımından en uygun yöresinde bulunan Assos, yazın ferahlamak için en ideal tatil merkezidir. Kaz dağlarının oksijen zenginliğinden payını bolca alan Assos’da, Ege usulü meze çeşitleri temel besin kaynağıdır.

Sizi, Ege Rüyasını yaşamaya davet ediyoruz.

Assos Büyük Yıldızsaray Otel

Otelimizin olanakları özetle şöyledir; toplam 50 odadan oluşan otelimizde 32 standart oda ve 18 villa tipi lüks oda bulunmaktadır. Modern bir mimariye sahip olan otelimizde alanlardaki konfor, ferahlık ve en önemlisi hijyen büyük öneme sahiptir. Estetik bakımından özenle döşenen odalarımızda gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. 18 lüks otel odamızın standart odalarımızdan farkı, büyük balkonlara ve daha geniş kullanım alanlarına sahip olmasıdır. Odalarımız bölümündeki fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi bu iki olanak arasında seçim yapmak size kalacaktır. Otelimize öğlen 12’den itibaren giriş (check-in) yapabilirsiniz. Çıkış (check-out) ise yine öğlen 12’de yapılmaktadır. Oda kahvaltı ve yarım pansiyon olarak hizmet verdiğimiz tesisimizde akşam yemekleri, deniz kenarındaki zeytin ağaçlarının altında açık büfede sunulan çeşitli Ege mezeleriyle başlamaktadır. Özellikle balık pastırması şiddetle tavsiye edilmektedir. Ana yemek olarak her akşam kesintisiz sunulan günlük ızgara balık, Ege’de olduğunuzu size tekrar hatırlatacaktır.

Özel park yerimiz mevcut olup aracınızı gönül rahatlığı ile bırakabilirsiniz. Ayrıca çağımızın olmazsa olmazı internet bağlantısı elbette ücretsiz olarak mevcuttur. En yakın hava alanları Edremit (60 km) ve Çanakkale (90 km) uzaklıktadır. Assos’a gelip Assos Athena Tapınağı ve devasa ören yerlerinden oluşan antik şehri gezmek küçük bir deniz arasında yapılabilecek en önemli aktivitedir. Assos’da kış tatilinizi en cazip kılan özellik ise şömine başında bol deniz ürünlü akşam yemekleri öncesinde, Assos antik kentinin Athena Tapınağından başlamak üzere, civarın mitolojik açıdan zengin antik kentlerine minik geziler yapmak olacaktır. Otelimize, Truva antik şehri 60 kilometre, Apollon Smintheion antik şehri 25 kilometre, Zeus sunağının bulunduğu Adatepe köyü 29 ve Yeşilyurt köyü ise 26 kilometre uzaklıktadır.

Assos Büyük Yıldızsaray senelerin otelcilik birikimiyle profesyonelce bir işletmecilik yapmaktadır. Öyle ki yurt içinde ve yurt dışında oldukça tanınmıştır ve bundan ötürü kemikleşmiş bir müşteri potensiyeliyle sizlere samimi bir ortam sunmaktadır. Çok önemli Fransız gezi rehber kitabı ‘‘Guide du Routard’’ otelimizden her zaman övgüyle bahsederek Fransızları bölgeye çekmekte bize de küçük bir rol vermiştir.

Assos’da, Lesvos’un (Midilli adası) tam karşısında Kadırga koyunda Hotel Büyük Yıldızsaray’da karşılaşmak ümidiyle…